Fizik Tedavi Uygulamaları Ağrı Verir Mi?

BlogFizik Tedavi Uygulamaları Ağrı Verir Mi?

Fizik Tedavi Uygulamaları Ağrı Verir Mi?

Fizik Tedavi Uygulamaları Ağrı Verir Mi?

Ülkemizde her dört kişiden ikisinin bel fıtığı ya da boyun fıtığı olduğunu ve her geçen gün baş ağrısı, bel ağrısı, ayak ve bacak ağrısı, kol ve boyun ağrısı şikayetleri artmaktadır. Ülkemizde geçmişten gelen kültürel yöntemlerin uygulanmasından dolayı da sakat ve ya daha tehlikeli sonuçlar doğurabilen birçok yöntem bulunmaktadır fakat bunları uygulamak hiçbir zaman sizlere tavsiye edebileceğimiz yöntemler değildir. İyileşme yolunda attığınız adımlar bundan sonra ki hayatınızın daha berbat bir hal almasına sebebiyet verebilir ve hayatınızı mahvedebilir.  Bu nedenle bu rahatsızlıklarınızın işinde uzman ve eğitimli kişiler tarafından yapılmasını sağlamalısınız. Daha önce bel fıtığı gibi rahatsızlıklarından kurtulmak için geleneksel yöntemlere başvurmuş ve bu yöntemden iyi bir sonuç alamamasının yanında aynı zamanda daha fazla ağrı çekmesine neden olmuştur. Bu da fizik tedavi uygulamalarının da ağrılı bir işlem olup olmaması gibi sorular kafalarda oluşturmaktadır.

Fizik Tedavi Sonrası

Çekmekte oldukları ağrıları düşündükleri esnada buraya uygulanacak her işlemin onların canlarını daha fazla acıtacaklarını düşünen büyük bir kitle bulunmaktadır. Fakat bu işlemler daha fazla ağrı yaşamamanız için yapılan işlemlerdir. Bu nedenle ağrı yaşamaz, ağrılarınızdan kurtulursunuz. Tabi bu ağrıların olmaması yine kaliteli bir fizik tedavi merkezleri ile çalışmanız ve burada görevli olan fizyoterapistlerin de bilinçli ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Fizyoterapistler kullanacakları her türlü aleti bilinçli ve kontrollü bir şekilde uygulamaya koydukları takdirde bu sizlere ağrı vermez hatta sizleri rahatlatır ve her geçen seansta daha iyi olmanıza olanak sağlar.  Rehabilitasyon uygulamasında germe hareketleri sizlere biraz olsun ağrı hissettirebilir fakat bu ağrılar yine yaşamış olduğunuz ağrılardan yüksek olmayacak ve bu ağrıların zamanla kaybolmasına da yardımcı olacaktır. bilinçli bir şekilde sizlere bu hareketleri yaptıran uzman doktorlar ve fizyoterapistler sizlerin iyileşme sürecinizin hızlandırılması için ve daha rahat bir hayata merhaba demeniz adına çalışmalarına devam etmektedirler. Bu nedenle sizlerde yaşayacağınız bu küçük ağrıların sonucunda tüm sıkıntılarınızdan kurtulabilir ve daha rahat ağrısız bir yaşam sürdürebilirsiniz. Fizik tedavi işlemleri genel anlamda ağrısız ve cerrahi bir müdahale gerektirmeden yapılan tedavilerdir.

İlgili Yazılar

Cilt Bakım Kılavuzu
Klinik Seç Kare Logo
20 Mayıs 2021
Cilt Bakım Kılavuzu

Günümüz şartlarında bütçeye uygun olarak bakım yaptırmak nerede ise imkânsız bir durumdur. Bu yazımızda sizlere Cilt Bakım Kılavuzu sıraladık.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?
Klinik Seç Kare Logo
10 Nisan 2021
Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

deneme1Tıpta ortognatik cerrahi olarak bilinen, halk arasında ise çene estetiği olarak bilinen ortognatik cerrahi operasyonun nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
Klinik Seç Kare Logo
10 Nisan 2021
Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Her gün gelişen teknoloji ile iç içe olan tıp dünyası, birçok sağlık sorunu için yepyeni yöntemler ortaya sunmaktadır.