Cilt Bakım Kılavuzu

BlogCilt Bakım Kılavuzu

Cilt Bakım Kılavuzu

Cilt Bakım Kılavuzu

 

Günümüz şartlarında bütçeye uygun olarak bakım yaptırmak nerede ise imkânsız bir durumdur. Bizler de sizler için elimizden geldiğince bütçeye uygun olacak şekilde ev şartlarına uygun bakım tavsiyelerinde bulunacağız.

Eviniz şartlarına uygun olarak en minimal uygunlukta hazırlanılacak olan nemlendirici

Öncelikle yüzünüzü etkenlerden arındıracak şekilde yıkayın ve hiç kurulamadan vazelini alarak yüzünüze parmak uçlarınız ile masaj yaparak yedirin. Ayrıca vazelinin yağlı görünümü ortadan kalkıncaya kadar yüzünüze masajı uygulayın. Bu işlemi yaparken yüzünüzü ıslatmaya devam edin ve cildinizdeki nemi korumaya çalışın. Bu işlem sayesinde cildiniz oldukça güzel bir şekilde nemlenecek ve yumuşayacaktır.

Cildinizde Oluşan Çatlakların Tedavisi ve Cildinizde Tekrar Çatlak Oluşmaması İçin Öneri

Derin ve geniş bir kaba ılık su doldurup biraz elma sirkesi dökün ve yüzünüzü bu su ile iyice yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yapmanız halinde cildinizin PH düzeyi düzenlenecektir. Böylece cildiniz üzerinde çatlaklar zamanla ortadan kalkacaktır. Ayrıca bu uygulama ile birlikte; uzun süreli kullanımlarda cilt üzerinde oluşan çatlamaların da önüne geçildiği görülmektedir. Ayrıca bu uygulama akneli ciltler için oldukça iyi bir uygulamadır.

Cilt Temizliği İçin Ve Makyajın Doğal Görünümü İçin Maden Suyu İle Yapılabilecekler

Cilt temizliğinizi doğal olarak maden suyu ile yapabilirsiniz. Maden suyu ile cilt temizliği yapmak için; yüzünüzü iyice yıkamanız ardından yüzünüze orantılı bir şekilde maden suyu sürün. Doğal etkisi oluşturması için yüzünüze düzenli olarak sürün ve iyice yüzünüze yedirin. Makyajın doğal görünmesini sağlamak için ise; Makyajınızı yaptıktan sonra yüzünüze maden suyu sürmeniz, makyajınızın çok daha güzel ve doğal görünmesini sağlayacaktır. Maden suyunu sürmek için herhangi bir aparatınız yok ise makyaj tamponu ile de maden suyunu cildinize yedirebilirsiniz.

Sivilce Oluşmaması İçin Cilt Bakımı

Her yaş grubunda kadınlar için kâbus haline gelen akneler için çözüm akneli bölgeye her gün düzenli olarak limon suyu uygulamaktadır. Limon suyunu cildinize veya sivilce olan bölgeye uygulamanız halinde; cildinizde bulunan aknelerden hızlı bir şekilde kurtulmanız mümkün olabilecektir.

Ciltte ki Gözeneklerin Temizlenmesi

Geniş ve derin bir kabın içerisine önceden ısıttığımız ya da kaynattığımız suyu boşaltıyoruz. Bu suyun içerisine ise; yarım limon kabuğu ya da limon suyu ekliyoruz. Bu suyun içerisine isteğe göre biraz nane, maydanoz ya da adaçayı da kurutarak karıştırıyoruz. Bu işlemden sonra saçlarınızı herhangi bir tokanız ile güzel bir şekilde toplayın ardından gözlerinizi de kapatın. Bu şekilde gözleriniz zarar görmeyecektir. Daha sonra bu kaptan çıkan buharlar ile cildinizi yakınlaştırın. Bu şekilde cildinize gelecek buhar ile gözenekleriniz açılacak ve cildiniz çok daha genç ve güzel bir görünüme kavuşabilecektir. Bu yöntemi ayda 4, haftada ise sadece 1 kere uygulamanız gerekmektedir. Daha fazla kullanımlarda cildiniz zarar görebilecektir. Bu nedenle size önerilen sayıdan fazla kullanım önermemekteyiz.

Yüz Maskesi Yapımı

Yulaf ezmesini su ile karıştırarak yulaf ezmesini hamur kıvamına getirin. Hazırlayacağınız bu hamur kıvamındaki macunu yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde hazırlamış olduğunuz bu macunun kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra ise yüzünüze ileri geri olacak şekilde masaj ve yoğurma hareketleri yapın. Daha sonra bu yüz maskesini cildinizden çıkarın. Uygulayacağınız bu maske sayesinde cildinizde bulunan ölü deriler ortadan kalkacak ve kapalı gözeneklerden kurtulmuş olacaksınız.

Tırnak Bakımı

Yarım su bardağı içerisine su ve limon karışımı bir içerik hazırlayın. Bu karışıma parmaklarınızı tırnaklarınız suyun içerisinde olacak şekilde batırın.  Yaklaşık olarak 10 dakika bekledikten sonra parmak ve tırnaklarınızı kurulayın. Tırnaklarınızı daha sonra törpü ile temizleyin. Bu işlemler sonucunda daha yumuşak ve mikroplardan arınmış bir tırnak görüntüsüne kavuşmuş olacaksınız.

 

İlgili Yazılar

Cilt Bakım Kılavuzu
Klinik Seç Kare Logo
20 Mayıs 2021
Cilt Bakım Kılavuzu

Günümüz şartlarında bütçeye uygun olarak bakım yaptırmak nerede ise imkânsız bir durumdur. Bu yazımızda sizlere Cilt Bakım Kılavuzu sıraladık.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?
Klinik Seç Kare Logo
10 Nisan 2021
Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

deneme1Tıpta ortognatik cerrahi olarak bilinen, halk arasında ise çene estetiği olarak bilinen ortognatik cerrahi operasyonun nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
Klinik Seç Kare Logo
10 Nisan 2021
Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Her gün gelişen teknoloji ile iç içe olan tıp dünyası, birçok sağlık sorunu için yepyeni yöntemler ortaya sunmaktadır.