Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

BlogAmeliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Her gün gelişen teknoloji ile iç içe olan tıp dünyası, birçok sağlık sorunu için yepyeni yöntemler ortaya sunmaktadır. Genetik hastalıkların yanında psikolojik problemler yüzünden saç dökülmesi yaşayan kişiler, tek seansta biten saç ekimi operasyonlarına rahatlıkla girebilmektedirler. Vücutlarında düzensiz yağ dağılımı yaşayan kişiler de birkaç saat süren liposuction ameliyatına girerek fazla kilolarından kolayca kurtulabilmektedirler. Burunlardaki işlevsel rahatsızlık yüzünden şikayetçi olan hastalar ise ameliyatsız burun estetiği hizmetine başvurmaktadırlar. Ancak bıçak altına yatmaktan korkan hastalar için teknolojinin de katkıları ile gelişmiş lazer destekli burun operasyonları mevcuttur. Herhangi bir cerrahi kesi ya da ameliyat izi bile olmadan lazer teknolojisi kullanılarak burun estetiği yaptırmak oldukça mümkün hale gelmiş bulunmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Güvenilir mi ?

Genel anestezi yerine yalnızca yerel anestezi ile uygulanır. Bu ve hakikat bir kesim olmadığından, bu usul cerrahi bir rinoplasti prosedüründen daha az tehlike taşır. Bununla beraber, alttakileri kapsayan bazı tehlikeler vardır:

Fazla duyarlılık tepkinleri

Enfeksiyon

Topaklı, asimetrik veya başka cinsli tatmin edici olmayan estetik neticeler

Nazal cilt zararı

Göç silikonun suratın veya bedenin başka bir yerine taşınması ve granülom yaradılışı gibi özel olarak

Ameliyatsız Burun Estetiği Ne Kadar Sürer?

Normal bir burun estetiği operasyonuna kıyasla daha az maliyetli olan bu işlem anlık sonuçlar yaratmaktadır ve bunun için hastanın burnunun uygun bir yapısı olması gerekmektedir. Ameliyat namına çıkabilecek herhangi bir risk de ortadan kalkar. Böylece ameliyatlı yöntemlere kıyasla hastalar hemen taburcu olabilme şansına sahip olabilirler. Lazer teknolojisinin yanında botoks ile de burun estetiği yaygınlaşmaya başlamıştır. Ancak lazerli estetiğe kıyasla altı ay süreliğine kalıcıdır. Bu yüzden kalıcı bir burun şekli isteyenler lazer operasyonunu tercih etmelidirler. Lazer teknolojisi kullanılarak yapılan operasyonlarda burundaki kemik, kıkırdak ve kalın doku inceltilir ve hastanın istediği şekle göre ayarlanır. Yüz oranlarına göre küçültülebilmektedir. Ancak bunun yanında yüz ve burun oranına göre ameliyatsız burun büyültme de yapılmaktadır. Büyültülmesi gereken burun bölümlerine dolgu yoluyla madde eklenmektedir. Ameliyatsız şekilde genel anestezi gerektirmeden yapılan dolgu işlemi on ve on beş dakika arasında sürmektedir. Burundaki eğrilikler giderilebilmekte ve asimetrik düzenlemeler yapılmakla birlikte burun ucu kaldırılabilmektedir.

İlgili Yazılar

Cilt Bakım Kılavuzu
Klinik Seç Kare Logo
20 Mayıs 2021
Cilt Bakım Kılavuzu

Günümüz şartlarında bütçeye uygun olarak bakım yaptırmak nerede ise imkânsız bir durumdur. Bu yazımızda sizlere Cilt Bakım Kılavuzu sıraladık.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?
Klinik Seç Kare Logo
10 Nisan 2021
Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

deneme1Tıpta ortognatik cerrahi olarak bilinen, halk arasında ise çene estetiği olarak bilinen ortognatik cerrahi operasyonun nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
Klinik Seç Kare Logo
10 Nisan 2021
Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Her gün gelişen teknoloji ile iç içe olan tıp dünyası, birçok sağlık sorunu için yepyeni yöntemler ortaya sunmaktadır.